Ticket to ride Európa
Még valahol a társasjátékos hobbi kezdetén vettem meg a Ticket to ride Európa című játékot. Hatalmas játéktáblája van, és csak pár alkatrésszel dolgozik. A szabálya könnyű, érthető. Akik odavannak a vonatokért, azoknak kötelező darab! 😉 2021-ben kapott egy limitált kiadást, a tizenötödik jubileumára, amiben a tábla, és a kártyák is sokkal színpompásabbak, és külön-külön fém dobozokban tárolhatóak a kidolgozottabb vonatkocsik. Amikor ránézel, azt érzed, hogy igen, ezt el tudnám fogadni, ezzel biztosan emeltebb a játékélmény.
Mi is kacérkodtunk vele (csak súgom, meg ne hallja, mert még megsértődik), hogy lecseréljük a saját példányunkat egy ilyen felturbózott változatra, de végül megmaradt ez az alap doboz. 💙 A játékmenet egyszerű, összekeverjük a hosszú menetjegy kártyákat, és mindenki kap belőle egyet. A többit visszatesszük a dobozba. Aztán megkeverjük a többi menetjegy kártyát, és azokból is kap mindenki három darabot - ezekből minimum kettőt meg kell tartani, s a cél összekötni a menetjegykártyánk két pontját. A többit a játéktábla mellé tesszük, lefordított pakliba. Aztán megkeverjük a vonatkocsi kártyákat is, osztunk mindenkinek négyet, majd felcsapunk ötöt a játéktábla mellé képpel felfelé, aztán a paklit lerakjuk elérhető helyre. Mindenki választ egy játékosszít, és abból a létező összes elemet magához veszi. Kezdődhet is a játék!
Lehet vonatkocsi kártyát húzni, vagy menetjegy kártyát húzni, vagy vasútállomást építeni, vagy útvonalszakaszt építeni. Mindig annyi, és olyan színű vonatkocsi kártyát kell kijátszanunk a kezünkből, amely útvonalon építeni szeretnénk két város között. Minden ilyen mezőre egy vonatkocsit kell letennünk, majd ezt lepontozni, és lelépni a tábla pontozó részén. A mozdony joker színként funkcionál, ami nagy segítség egy-egy hosszabb útvonalnál, már ha rendelkezünk ilyen kártyával. Illetve a kompoknál is hatalmas szerepe van, ugyanis mozdony nélkül át sem kelhetünk azon az útvonalszakaszon. Az alagutaknál sem olyan egyszerű átjutni, mert ott mielőtt vonatkocsit raknánk az útvonalra, nem elég, hogy annyi és olyan színű vonatkocsi kártyát letettünk az asztalra, a vonatkocsi pakliból fel kell csapni három kártyát, és ha van olyan szín közte, amit mi letettünk az asztalra, akkor még hozzá kell tennünk a kártyánkhoz. A dupla útvonalszakaszoknak pedig csak az egyik szakasza használható két - és háromfős játékokban. Van benne tervezés, újratervezés, és akárhányszor újrajátszható! 😎
Megjegyzések
Megjegyzés küldése