Translate

Kövess Facebookon is! 😊

Fesztáv

A Fesztáv számomra az a játék, ami kikapcsol. Az idő is megszűnik. Csak nézem azt a sok szép madarat a kártyákon, olvasgatom a az információkat róla, s közben persze az sem kerüli el a figyelmem, milyen képességeket adnak, s fejben már azon gondolkozom, hogyan tudnám a lehető legtöbbet kihozni a kombinációkból. A látványra sokat adtak, minőségi az alkatrészkészlete. Eleve, hogy egy madáretetőbe dobjuk a kockákat, ami alapján élelmet gyűjthetünk, fantasztikus! Könnyen összerakható, könnyen szétszedhető. A színes tojások pedig még tovább emelik a játékélmény hangulatát.


Mindenki kap egy játékostáblát, választott színben 8 darab fakockát, egyet-egyet mindenfajta eleségből, öt madárkártyát, két bónuszt adó kártyát, kipakoljuk a céllapkákat is, s kezdődhet is a játék. A táblánkra madárkártyákat kell kijátszani úgy, hogy annyi, és olyan fajta eledelt adunk be, amilyet a kártyánk kér. Aztán letesszük a madárkánkat a megfelelő élőhelyre. A táblánk mutatja, minél több kártyát rakunk le, annál jobban kinyílnak a lehetőségek, hogy több tojást rakhatunk majd rá - figyelve arra, maximum hány tojás lehet adott kártyán -, vagy több kártyát húzhatunk fel, ha azt a lehetőséget választjuk, esetleg több élelmet vehetünk el.


Aztán megjelent a Fesztáv Európai madarak kiegészítő, mely még több madárkártyát hozott a játékba,újabb színben tojásokat, új céllapkákat, még több eledeljelzőt, bónuszkártyát, pontozótömböt. Persze, hogy kellett, beszereztük, és nem bántuk meg.


Majd nem sokkal később megjelent a Fesztáv Óceániai madarak kiegészítő is, ami szintén nagyon várt lett. Kérdés sem volt, azt is megvettük. Csak amikor kibontottuk, vette el a kedvem. Ugyanis lecseréltette mind az 5 játékostáblát, és az eledel kockákat is, mert ezekből hozott újat. Kaptunk még madárkártyákat, új színben tojásokat, joker eledelt, ami mindenre jó, meg persze bónuszkártyát, pontozólapot, céllapkákat. Nekem sokáig az volt az érzésem, hogy akkor minek vettem meg az alap Fesztávot, ha egy kiegészítő azzal jön, hogy mindent újra elad nekem? Becsapva éreztem magam, és úgy gondoltam, pénzlehúzás az egész, hogy ha már megszeretted ezt a játékot, akkor a lehető legmélyebben nyúlj a zsebedbe, és fizess szépen mindenért, ami ezzel kapcsolatban megjelenik. Tudni kell, hogy nem vagyok kiegészítő párti, általában megelégszem az alap játékkal, de néhánynál elgyengülök, és akkor szeretném a polcon tudni azt is.
De a lényeg, hogy sikerült elengednem ezt a rossz érzést, és inkább azzal foglalkozom, hogy élvezem a játék nyújtotta élményt. Ez kevesebb stresszel jár. S hogy adtak-e hozzá a kiegészítők? Annyi, hogy mindenből több lett, színesebb, változatosabb.
Bármikor szívesen veszem le a polcról, és játszok vele.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések

Kockapóker

Előbb tudtam römizni és kanasztázni , mint írni és olvasni. Ezt az apai nagyszüleimnek köszönhettem, ők tartották nagyon fontosnak, hogy megismerjem ezeket a kártyajátékokat. Innen már csak egy lépés volt a kockapóker🎲 . Talán nyolc éves lehettem, amikor megtanították, mert addigra rongyosra játszottuk a francia kártyát a családdal. A kockapóker egy nagyon egyszerű játék, csak toll, papír, és öt darab kocka kell hozzá. Több változata is ismert. Olvastam a Yahtzee-ról, amit Lowe adott ki 1956-ban, ami szintén kockapóker, csak ott 13 forduló van, és értékfüggetlenül járnak meghatározott pontok bizonyos kombinációkra. A mi családunkban ismert kockapóker variáns ettől eltér. Én azt írom le, ahogyan mi ismerjük több, mint harminc éve. 😉 Úgy indulunk neki, hogy összesen három dobásunk van abban a körben. A dobás után eldönthetjük, hogy félreteszünk-e kockákat, mert úgy jók, ahogy vannak. Az összes többivel újradobhatunk. Mi az itt látható táblázatot rajzoltuk meg egy lapra, s eszerint kell

Amanita

Az Amanita 🍄 társasjátékot ajándékba kaptam Esztó Bernáttól , és feleségétől, Esztó-Harazin Dorottyától , amiért ezúton is nagyon hálás vagyok! 💚 A játék magánkiadásban jelent meg a Fű Alatt Kiadó  gondozásában. Arról, hogy hogyan is jött a játékötlet, illetve hogyan lett az elképzelésekből valóság, ITT olvashattok. Akinek van szerencséje az Amanitához, az tudja, hogy egy igazán különleges társasjátékot tarthat a kezében. A szerzők semmit sem bíztak a véletlenre, társasjátéktervező útjukon Boros Lajos gombaszakellenőr segítette őket, hogy minél hitelesebben tudják megalkotni az Amanitát. A doboza letisztult, minőségi, színben és küllemben harmonizál a tematikával, s a dobozon belüli játékelemekkel. A 180 darab kártya önmagáért beszél. Az illusztráció, és a grafika Csíkszentmihályi Berta kitűnő munkájának gyümölcse. A játék meseszépen ábrázolt, nagy kártyalapjai nézegetésébe bele lehet feledkezni. (Kártyaméret: 80*130 mm) A játékszabály könnyen megtanulható, jól értelmezhető. Az Am

A szerzői jogokról

Az oldalon található tartalmak részleteikben szabadon felhasználhatóak és terjeszthetőek a forrás hiteles és kattintható link formájú megjelölésével. Egyéb esetekben a tartalom felhasználása tilos. A blogban elhelyezett tartalmakat szerzői jog védi, azok máshol történő felhasználását a szerző megtiltja. A blogban közzétett cikkek és/vagy fotók kereskedelmi célú felhasználásához a szerző nem járul hozzá, azokat a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény által meghatározott módon kell kezelni. Copyright © 2022- tarsasjatszunk.hu